KOSPAN to polska firma działająca w branży drzewnej i meblarskiej.

Od ponad 30 lat przetwarzamy różnego rodzaju płyty drewnopochodne w półprodukty dla przemysłu meblarskiego i produkty dekoracyjne przeznaczone dla specjalistycznych salonów z wyposażeniem wnętrz.

Naszą główną specjalnością jest oklejanie profili do różnych zastosowań, cięcie, frezowanie, wiercenie i dyblowanie oraz płaskie oklejanie (kaszerowanie). Produkcje na skalę przemysłową, przy użyciu najnowocześniejszych maszyn prowadzimy w czterech lokalizacjach w Polsce. Zatrudniamy 300 pracowników.

Nasze produkty dekoracyjne sprzedawane są za pośrednictwem wielu kanałów (przemysł, hurtownicy i handel detaliczny) w Polce i Europie.

KOSPAN - specjalista od powlekania

Oklejamy wszystko – wszystkim

Technicznie wymagające, innowacyjne i wysokiej jakości produkty są wykonywane zgodnie z wymaganiami każdego klienta.
W zależności od indywidualnych wymagań klientów stosujemy różnorodne materiały nośne, kleje, wykończenia, rozmiary i dekory.

KOSPAN jedno SŁOWO - wiele możliwości

KOSPAN to firma wszechstronna. Początkowo byliśmy producentem profili i elementów do mebli - dziś projektujemy, produkujemy i sprzedajemy szeroką gamę różnorodnych produktów i usług dla bardziej zróżnicowanych klientów z branży meblowej.

KOSPAN jest wiodącym w PL producentem przemysłowym komponentów meblowych oferowanym dużym producentom mebli, zarówno w kraju jak i na całym świecie.

Firma specjalizuje się w opłaszczowaniu, tj. oklejaniu materiałem dekoracyjnym profili z MDF i płyt drewnopochodnym (MDF i wiórowe) oraz dalszej obróbce w postaci cięcia, wiercenia, oklejania krawędzi.

Produkujemy profile MDF, które maja zastosowanie konstrukcyjne oraz dekoracyjne.
Asortyment produktów obejmuje listwy ozdobne, profile szufladowe, profile gzymsowe, profile łóżek, profile stołów, żaluzje, stojaki, fronty mebli.
Obok komponentów meblowych KOSPAN wykonuje również produkty sprzedawane przez wyspecjalizowane salony z wykończeniem wnętrz. Są to panele ścienne i kasetonowe z MDF, elementy dekoracyjne, listwy przypodłogowe oraz drzwi wewnątrzlokalowe.